Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği

Hizmetleri

Temel Fotoğraf Semineri

Fotoğrafın Sanatsal Değeri, Objektifler, Pozlama, Işık, Renk, Kompozisyon, Dijital Fotoğraf ve Uygulama çekimlerini içeren Seminer 5 Hafta 20 Saat sürmektedir.

Fotoğraf Atölyeleri

Fotoğraf Sanatının farklı alanlarında konusunda uzman sanatçılar tarafından teorik ve pratik olarak düzenlenen kısa süreli seminerlerdir.

Yarışma Organizasyonları

Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği (KASK) tarafından Suha Kocaoğlu’nun anısını yaşatmak ve fotoğrafta proje üretimine destek vermek amacıyla bu yıl 5’incisi düzenlendi

Sosyal Projeler

KASK okullarla buluşuyor Kocaeli’yi Fotoğraflıyor” YEDEP projemiz kapsamında Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle fotoğraf konuştuk ve uygulamalı çekimlerle kentimizi fotoğrafladık.

Etkinlik Haberleri

Mayıs Ayı Fotoğraf Okuma Etkinliği – Melih SULAR

Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği’nin plaj yolunda bulunan merkezinde 28 Mayıs 2024 tarihinde dernek üyelerinin katılımıyla derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Melih SULAR tarafından Fotoğraf Okuma Etkinliği gerçekleştirilmiştir. Bu güzel akşama ait görüntüler siz değerli üyelerimiz ve fotoğraf dostlarımız için hazırlanmıştır.

Mayıs Ayı Portfolyosu – Caner ARSLANALP “Grafiti”

Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği Yönetim Kurulu olarak üyelerimizden aldığımız ilham ve güç ile yeni bir etkinlik olarak başladığımız Ödüllü AYIN PORTFOLYOSU etkinliğine 5 üyemiz değerli projeleri ile katılım göstermiş olup yapılan değerlendirme sonucu Ayın Portfolyosu Caner ARSLANALP’in “Grafiti” isimli projesi seçilmiştir.

Seramik Sanatçısı tarafından tamamen el emeği ile hazırlanan baykuş figürlü hediyemiz kendisine takdim edilmiştir.

Her ayın son haftası gerçekleştirdiğimiz Fotoğraf Okuma Etkinliğinde başarılı bulunan fotoğraf projesinin duyurusunu yapacağımız AYIN PORTFOLYOSU etkinliğimize sizlerden alacağımız destekle devam ediyoruz.

Mayıs Ayı için değerli projelerinizi bekliyoruz.

Katılım Koşulları ;

5-10 adet arasında konu bütünlüğüne sahip tamamı renkli yada siyah beyaz olan yatay/dikey seri fotoğraflardan oluşan çalışmalarınızı proje ismi belirleyerek her ayın son haftasına kadar kaskkocaeli@gmail.com mail adresine göndererek katılım sağlayabilirsiniz.

Not : Etkinliğimiz sadece KASK üyelerine özel etkinliktir.

Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği Yönetim Kurulu

Mayıs 2024 Ayı Fotoğraf Okuma Etkinliği

Mayıs 2024 Fotoğraf Okuma Etkinliği kapsamında Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Melih SULAR tarafından Ayın Portfolyosu ve Fotoğraf Okuma değerlendirmeleri gerçekleştirmiş olup Ayın Portfolyosu ödülü Denetim Kurulu Üyemiz Caner ARSLANALP’a takdim edilmiştir.

Fotoğrafları ve yorumlarıyla gecemize renk katan tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Mayıs Ayı Fotoğraf Okuma Etkinliğinde başarılı seçilen fotoğraflar;

Birinci: Hakkı YEŞİLLİK

İkinci: Tansu POLAT

Üçüncü: Salih ŞAHİN

Sergilemeler :

Mahir HATUNOĞLU

Fatih ÖZ

Hakkı YEŞİLLİK

28 Mayıs 2024 Salı saat 19:00’da dernek merkezimizde değerli üyelerimizin katılımıyla Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Melih SULAR tarafından Fotoğraf Okuma etkinliği gerçekleştirilecektir.